KKTC Medya Nasıl Kuruldu ?

Merhabalar;

Kuzey Kıbrıs’ta www.kktcmedya.com Haber Portalının Kurucu Ortağıyım.

Kısaca size Kktc Medya nasıl kuruldu neler yapıldı bu zamana kadar onlardan bahsedeyim.

Kktc Medya’nın kurulmasının en büyük nedenlerinden birisi Kuzey Kıbrıs’ta güncel bir haber portalının olmamasıydı,  gazeteler bir gün sonra gelirdi yani Kuzey Kıbrıs haberleri bir gün geriden takip edilirdi. Bizlerde Türkiye’de yaygın ve başarılı olan Haber Türk’ü model alarak bu işe başlamaya karar verdik. Çok sevdiğim bir arkadaşımla 🙂

Sitemizi kurmaya ASP bir yazılım ile kurmaya başladık, hiç bir destek ve yatırım almadan. Bizi bu işi yapmamısı kılan en büyük nedenlerinden başında hırslarımız ve azimlerimizdi. Medya sektörüne girmeden önce araştırmalar yaptık ve karşılaştığımız sonuçlar bizi şaşırttı, çoğu medyanın arkasında parti ve iş adamlarının destekleriyle yürütülüyordu ve bu desteklerde çok açık bir şekilde belliydi her gazetenin kendi partisi ve görüşü vardı.

Kktc Medya olarak hiç şansımızın olmadığını söylediler birileriyle ortak olmamız gerekdiğini arkamıza iş adamı yada siyasi bir partinin desteğiyle ayakta kalabileceğimiz anlatıldı. KKTC MEDYA Adındanda anlaşılacağı gibi bizi sürekli Türk Milliyetçisi sağ görüşlü parti olarak adlandırdılar, Haberlerimizde hükümetide acımasızca eleştirdik, biz ne hükümettenden nede başka bir partiden hiç bir reklam ve bir bütçe talep etmedik ve almadık. Dikkat ederseniz bunu açıkca görürsünüz sitemizdeki reklam yerlerinden, tarafınız olmazsa Kıbrıs Medya’sında reklam alma konusunda bir hiçsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta İlk ve Güncel haber  yapan ve En çok ziyaret edilen haber portalı olduk. Yeri geldiğindede hükümetide eleştirdik mualefitide, rum basının Türkiye ve Kıbrıs Türküne ettiği hakeretlere hep sert cevaplar verdik. Kıbrıs Türkünü ezdirmicez ve tanınması için Dünyadaki en güçlü internet teklojisiyle tanıtmayı kendimize görev bildik. KKTC MEDYA kurulduktan 3 ay sonra çoğu kesimin ilgisini çekti ve haberlerimizi tarafsız yapmaya özen gösterdik siyasi partilerden iş adamlarından yardım istemedik maddi beklentilerle değil Yavru Vatan’nın ve Kıbrıs Türk’ünün menfaatlerini göz ardı ettirmemeye özen gösterdik.

KKTC MEDYA 2007 Yılınında Medyacılık sektörüne başlamış İnternet Haber Gazetesidir.

KKTC MEDYA Sizlere tarafsız ve Güncel haber sunmaya devam edecektir.

 

Levent Güven

KKTC MEDYA Kurucu Ortağı

yazar Levent Güven (18 Posts)